Піна з ефектом пам'яті виробляється дуже різної якості та властивостей, тому і матраци з цього матеріалу виходять різними. Матраци з піни з пам'яттю найвищої якості можуть коштувати тисячі доларів, тому покупцям варто відокремлювати факти від створених рекламою міфів у тому, що стосується переваг таких матраців.

Піна з пам'яттю для виготовлення матраців memory foam
Історія
Спочатку піна з пам'яттю була розроблена для полегшення перевантажень космонавтів під час їхнього зльоту. Але в космічній галузі вона так і не була використана через гази, що виділяються піною. Пізніше шведська компанія вдосконалила первісний матеріал, перетворивши його на те, що сьогодні ми називаємо «піною з ефектом пам'яті». Спочатку з цієї піни робили матраци для лікарняних ліжок. А вже пізніше виробництво матраців розширилося і на звичайних споживачів. У 1990-х роках до шведів приєднався американський бізнесмен, після чого матраци з піни з пам'яттю почали виготовляти під торговою назвою «Темпурпедик».
Властивості
Щільність цієї відкрито-комірчастої чутливої до температури піни вимірюється в кілограмах на кубічний метр, і може бути від 35 до 90 кг/куб.м Чим щільніше піна, тим сильніше вона вбирає тепло і тим повільніше його випускає. Тепло і тиск тіла змушують піну розсуватися і обволікати тіло з усіх боків. А коли тепло та тиск зникають, відбувається зворотна реакція і піна повертається у свій первісний стан.
Міфи
Ортопедичні матраци з піни з пам'яттю рекламуються як довговічні та зручні, але довговічність такого матраца залежить від густини піни, з якого він виготовлений. Якщо матрац зроблений з піни, щільність якої менше 33 кг на метр кубічний, тоді він швидко втратить свої здатності, що «запам'ятовують».
Крім того, такі матраци рекламуються і як такі, що опираються утворенню пилових кліщів. Але річ у тому, що будь-який щільний пінистий матеріал, з пам'яттю чи ні, ускладнює харчування та розмноження паразитів. Тим не менш, повністю від пилових кліщів не застрахований жоден матрац із піни з пам'яттю.
Факти
 Докази того, що матраци з «піни, що запам'ятовує» мають чудову здатність підтримувати тіло у всіх точках, тому не створюють точки перетискання, є результатом незалежного дослідження. Щільний склад матраца ще й дозволяє одній людині повертатися в ліжку, не турбуючи свого сусіда по ліжку. Деякі покупці розповідали про те, що біль і тіло зникли, як під час сну на такому матраці, так і під час неспання.
Застереження
У матраців із піни з ефектом пам'яті може бути неприємний запах, якщо вони нові. Процес утворення цього запаху називається "вихід газів". Причина цього – хімічні речовини, які використовувалися для виготовлення матраца. Якщо провітрити матрац день-два, запах зазвичай зникає.
Щільна піна матраца погано пропускає повітря, через що деякі покупці скаржилися на те, що матрац влітку занадто гарячий, а в холодну пору він не нагрівається і залишається занадто жорстким.

Дата: Вівторок, 04 Липня 2013   Переглядів:  208