Планування та проектування дитячої кімнати - є чудовою можливістю для колективної сімейної творчості, завдяки цьому кожен зможе знайти застосування своїм здібностям, а також виявити винахідливість та індивідуальність. Фантазія дітей разом із раціоналізмом батьків, іноді призводить до найдивовижніших та несподіваних результатів. 
У дитячій кімнаті є необмежена кількість функцій, наприклад: парк розваг, майстерня, наукова лабораторія, класна кімната, оздоровчий центр, лазарет, театр мрій, а також клуб для спілкування та дискусій. Однак, при дорослішанні дітей кімнату доводиться періодично робити перетворення. Якщо це були м’які іграшки, плюшеві ведмедики, надувні м’ячі, гумові іграшки, то з часом все це переходить до комп'ютера, відео- та стереоустановки. 
Дитяча кімната повинна мати багатофункціональність, мобільність, екологічну чистоту та простір. Ігрові дитячі меблі, найкраще купувати, у спеціальних магазинах меблів, де продається виготовлена з екологічно чистого матеріалу продукція, яка має нетоксичне лакофарбове покриття матеріалу, що гарантовано буде безпечним для дитини. 
Меблі для дитячої кімнати, допоможуть Вам зробити зручне планування. Це можуть бути такі складові компоненти, як: багатоцільові шафи, ліжка, які допоможуть створити незвичайну і в той же час індивідуальну кімнату для Вашого малюка. Особливо, краще вибирати меблі світлого відтінку, тому що вони надають кімнаті, найбільш здорової атмосфери, наповнюючи її сонячним світлом і теплом. 
Слід враховувати, що зміну інтер’єру та дизайну дитячої кімнати необхідно декорувати приблизно 3-4 рази і більше протягом життя дитини у Вашому будинку. 
1) Перший період вважається найважчим – це коли дитина починає самостійно ходити приблизно в 1-3 роки; 
2) Другий період – це період дитсадка, коли дитині вже 4-6 років; 
3) Третій період – коли дитині вже 10-13 років. 

Якщо ж сімейна рада, ухвалила рішення, про ґрунтовну реконструкцію дитячої кімнати, то для цього слід зробити аналіз простору в кімнаті, потрібно задуматися про вміст кімнати, що займає простір (включаючи сюди підлогу, стелю, меблі, оздоблення стін). Наприклад, дитина вже в дошкільному віці, потребує найбільшого простору, тому що буде робити різні фізичні вправи і тому підлога, повинна бути по можливості завжди вільною від перешкод, несподіваних меблевих перешкод, а також утримуватися постійно в чистоті. 
Вже в шкільні роки ситуація стає іншою, тому що дитина більш зацікавлена на будь-які різні, специфічні вправи та завдання. Все це, власне, вимагає меблів, які мають найбільш функціональне значення, наприклад: книжкова полиця, письмовий стіл. Чим дорослішає дитина, тим більше простору статі їй потрібно, вся така тенденція, може продовжуватися в період підліткового віку. 
Для того, щоб організувати простір у дитячій кімнаті, необхідно виділити спеціальні місця для сну, причому окремо, місця для одягання, навчання та ігор. Реконструкція дитячої кімнати займає величезну кількість часу, але не дивлячись на все це, цей процес принесе прекрасний та ефективний результат, в кімнату Вашої дитини. 
Якщо, у Вас двоє дітей або більше, слід продумати певне планування окремо для кожної дитини. А саме окремої території для кожного. Не завжди, житлові планування, можуть дозволити виділити, достатню кількість простору, але не дивлячись на все це, кожна дитина повинна мати свою окрему шафку і куточок – саме те, що вона зможе називати своїм. При виборі меблів, найкраще вибрати різні кольори для кожного з дітей, що дозволить легко визначити, чи приналежність кожної дитини. Кольори, можна повторювати, і на різних типах меблів, наприклад, на висувних шухлядах, вішалках, покривалах, поличках, постільній білизні. 
Також, Ви можете спокійно використати сектори для поділу кімнати. У таких цілях найчастіше використовуються шафи, або ж поділ робиться одним з нетрадиційних способів, наприклад - Вам у цьому зможуть допомогти жалюзі. 

Найголовніше, щоб при плануванні кімнати – забезпечення безпеки та здоров’я для дитини. Для цього слід добре переконатися, саме в тому, що кімната, має досить хороший обігрів, і хороше провітрювання. Також, слід перевіряти вікна, розетки, дверні отвори, освітлювальні прилади, обігрівачі, щоб запобігти всілякому ризику. 
Весь вміст кімнати, повинен мати властивості зносостійкості, щоб витримувати не дбайливе ставлення. Особливо коли дитина маленька, можна вбудувати в стіну спеціальну дошку для малювання маркером або крейдою, щоб уникнути малювання дитиною на меблів, шпалерах. Меблі дитячої кімнати повинні бути міцними, легко чиститися, і не стати причиною травм. Не слід купувати легко ковзаючі килими або меблі, що мають гострі кути. 
Найважливішим елементом меблів є її колір. Також, колір меблів може зіграти роль, в тому щоб зробити кімнату більше, для цього використовуються найбільш м’які кольори, світлі тони стін, а також шпалери з дуже дрібними малюнками. Для того, щоб кімнату зробити більш теплою та затишною, вибирають червоні, жовті, помаранчеві, смарагдово-зелені відтінки кольорів. Це, можна зробити і навпаки, наприклад, для холоднішого оточення вибирають темно-зелені, блакитні, сірі або фіолетові забарвлення.
Особливо страждає в дитячій кімнаті, то це її меблі, які мають досить коротке життя. При оточенні меблів, діти почуваються найбільш затишно, особливо коли предмети можна порівняти з їхніми габаритами. Саме тому, у міру зростання Вашого чала, повинні також рости і меблі. Правда, не у всіх є можливість поміняти старі меблі на нові. Для цього є кілька варіантів, за допомогою яких можна подовжувати висоту меблів. По-перше, меблі в дитячій кімнаті, повинні бути рухливими, мати практично однаковий стиль, все це для того, щоб дитина сама змогла зробити собі перестановку, за настроєм і обставинами. 
З цією метою найчастіше використовують пересувний столик на коліщатках, який фарбується в колір кімнати. Також, при підростанні дитини, такий столик можна перетворити на сховище для найбільших іграшок, а надалі його можна використовувати як підставку для комп’ютера або музичного центру. 
Найбільшої популярності набуває новий стиль сучасних дитячих меблів, так як такі меблі перевіряються на якість за допомогою психологічних досліджень. Де як експерти, запрошуються самі діти. Такі меблі можуть виконувати не тільки свої прямі функції, але і служити як іграшки для розвитку. 
При конструюванні кімнати для дитини, намагайтеся не робити її окремим острівцем, так як меблі у всій квартирі, повинні тісно поєднуватися і гармонувати між собою.

Дата: понеділок, 07 червень 2010   Переглядів:  176