На сьогоднішній день, завжди і скрізь нас оточує різного типу меблі купити які зараз, не складе труднощів. Але чого вона виготовляється? У більшості випадків, в описі матеріалів написано: ДСП, МДФ, ДВП, але що позначають ці абревіатури і чим вони відрізняються один від одного?

Що таке ДСП, ДВП, МДФ? Матеріали для виготовлення меблів.

   ДСП (деревно-стружкова плита) – це матеріал, який виготовляється за допомогою гарячого плоского пресування деревних частинок, які змішуються зі сполучною речовиною. Як корпусні, так і модульні меблі, виготовлені з ДСП, відрізняються досить тривалими експлуатаційними властивостями, залежно, звичайно ж, від форми, розміру і щільності використовуваних деревних частинок. ДСП є одним із найпопулярніших матеріалів, з якого виготовляється корпусні меблі, також, цей матеріал часто використовується в обробці інтер'єрів та будівництві.

матеріал ДСП

   MDF (англ. Medium Density Fibreboard: дерев'яно-волокниста плита середньої щільності. Іноді застосовується трансліт. МДФ) – це матеріал, який виготовляється з дуже дрібної тирси. Відмінність ДСП від МДФ можна порівняти, наприклад, з матеріалами, пропущеними через м'ясорубку, і навіть подрібненими міксером. Всі частинки дерева в МДФ склеюються за допомогою парафіну та лігніну, завдяки чому можна впевнено заявити про те, що МДФ є абсолютно екологічно - чистим матеріалом. З МДФ виготовляють меблеві фасади.

матеріал МДФ

  ДВП (деревно-волокниста плита) - це композиційний матеріал, виготовлений виключно на основі деревини. Технологія виробництва досить схожа на МДФ. Цей матеріал роблять за допомогою методу гарячого пресування, рівномірно розмеленої деревної маси, яка була просякнута різними синтетичними смолами, що включає до складу масу різних добавок. ДВП виготовляють з подрібненої тріски, а для того щоб максимально збільшити термін використання цього матеріалу, в деревну масу дуже часто додають каніфоль, парафін, різні антисептики, а також, синтетичні смоли, для того щоб зробити плиту ще міцніше. ДВП часто використовують, виготовляючи шафи, днища висувних шухляд та багато іншого. У тому випадку, якщо йдеться про дорогої меблів, то найчастіше ДВП замінюють фанерою.

матеріал ДВП

Дата: Неділя, 03 Березня 2013   Переглядів:  1136