Вже не за горами такий улюблений дачний сезон. І коли як не зараз зайнятися пошуком та вибором садових меблів для своєї дачної ділянки? Покупці часто запитують: які меблі краще - італійські чи російські, польські чи індонезійські? Однозначну відповідь отримати ви навряд чи зможете, оскільки садові меблі із різних країн має свої характерні риси. Більше того, термін її служби також багато в чому залежить від держави-виробника.

Меблі для саду - національні особливості

   Отже, в яких країнах виготовляється меблі для саду? Меблі з натуральної сировини (дерев’яні та плетені) виробляють там, де ростуть відповідні дерева або чагарники. Наприклад, українські виробники випускають соснову та плетену. меблі з лози, а індонезійські – ротангову та тикову.

   Однак часто бувають ситуації (наприклад, у державі встановлені високі податки), коли набагато простіше і дешевше налагодити виробництво плетених меблів у кількох країнах (особливо це стосується великих обсягів виробництва). Наприклад, меблі з ротанга проходить на шляху свого виготовлення кілька країн - плетінням займаються малайзійські або індонезійські майстри, виробництво металевого каркасу виконують східноєвропейські підприємства, нарешті, остаточне складання меблів відбувається на італійській або бельгійській фабриці. Садові меблів, що виробляються в європейських країнах, притаманні такі риси, як використання високотехнологічних матеріалів та якісність їх обробки.

   Італійські садові меблі відрізняються своєю ексклюзивністю, прекрасним дизайном та якістю. Італійські фабрики виробляють моделі у всіляких стилях, з різноманітних матеріалів, від натуральних до синтетичних. Тут покупці можуть знайти як звичайні пластикові стільці від знаменитого дизайнера, так і розкішні плетені крісла з елементами кування, які скоріше підійдуть для вітальні, ніж для саду. Італійські меблі для саду ви не сплутаєте з жодною іншою - адже тільки італійським майстрам можна диктувати моду і епатувати публіку.

   Іспанські плетені меблі по дизайну зовсім не гірші за італійські, але при цьому коштує дешевше. В асортименті іспанських фабрик представлені різні моделі - це розкішні обідні комплекти, і комфортні плетені крісла, садові гойдалки та елегантні садові лави на металевому каркасі. На відміну від італійців, іспанські майстри у питанні дизайну садових меблів більшою мірою орієнтуються на зручність для людини, ніж, наприклад, на шокуючі та незвичайні форми.

   Садові меблі з таких європейських країн, як Великобританія, Німеччина, Франція, Бельгія, Голландія, Польща та ін., виготовляються з різних матеріалів: металу, садові меблі зі штучного ротанга,пластику, дерева (тік, бук, акація) і, природно, «плетінки». При цьому останній матеріал, як правило, є синтетичним. Європейські меблі для саду за своєю вартістю досить дорогі, але саме їх можна використовувати, як вуличні.

   В Україні садові меблі виробляють в основному невеликі майстерні та окремі майстри (як правило, це меблі з лози). Крім того, українські виробники випускають також соснові меблі, які швидше призначені для дачі, ніж для саду (внаслідок атмосферного впливу – сонце, дощ – вони швидко втрачають свій блиск).

   Садові меблі з Індонезії, Малайзії, Китаю та В’єтнаму набагато привабливіші для покупців, ніж європейські, з таких причин:

1) виготовлена з натуральних матеріалів – деревини, стебел, ліан, листя та інших частин рослин; основні породи - ротанг, бамбук, тік, гевея, банан, абака та ін.;

2) виготовляється в основному вручну;

3) набагато дешевше.

Дата: п'ятниця, 24 травень 2013   Переглядів:  84