При облаштуванні спальні дизайнери рекомендують використовувати двоспальні ліжка навіть у випадках, коли людина поки що живе у квартирі одна. По перше, вони набагато просторіші, по-друге, у разі другої половинки власнику житла не потрібно буде витрачатися на оновлення інтер'єру меблів. Інша справа, якщо необхідно облаштувати кімнату для дитини. Для неї дизайнери рекомендують купити односпальне ліжко,а не ту, що призначена для школяра-підлітка. Пояснюють свої рекомендації практичністю такої покупки. Оскільки середня довжина будь-якого ліжка для дорослих становить близько 200 см, а ширина близько 100 см, то дитина може спати в ній і тоді, коли стане вже дорослою. Дитячі ліжка відрізняє менша довжина, тому й підходять вони лише до певного віку. Коли дитина перестає поміщатися у підлітковому ліжку, батьки змушені подбати про покупку нових меблів, це додаткові витрати. Поряд із дитячою односпальні моделі ідеальні для облаштування кімнати для гостей (якщо необхідність у ній присутня), для використання на дачі (якщо ви не живете на ній, а тільки рідко приїжджаєте на пару днів).

Односпальні ліжка - розміри, типи, особливості

Типи односпальних ліжок

Від двоспальних конструкцій їх відрізняють лише розміри, в іншому ж вони практично ідентичні. До уваги покупців, які вирішили купити односпальне ліжко пропонуємо кратний опис моделей, представлених на ринку:

  • З висувними шухлядами. Наявність шухляд є актуальною для дитячої кімнати. Вони хоч і замислювалися конструкторами для постільної білизни та приладдя, але підходять для зберігання іграшок, одягу тощо. Вибираючи меблі для чада, не забудьте про те, наскільки важливими є дитячі матраци. Бажано віддати перевагу ортопедичним.
  • З підйомним механізмом. Щоб дитина самостійно могла прибирати спальні приладдя в нішу, розташовану під ліжком, вибирайте газопоршневий підйомний механізм. Він працює автоматично.
  • З ніжками та без. Розрізняються кількістю спинок (1-2) та їх оформленням. Дитячі ліжка краще вибирати з м'яким узголів'ям, вони набагато безпечніші. Головна особливість у відсутності травмонебезпечних гострих кутів. Наявність бортика захистить дитину від холодної стіни
  • М'які. У цих моделей ліжок м'які не тільки узголів'я, а й інші елементи. Не рекомендуємо моделі зі шкіряною оббивкою, якщо купити односпальне ліжко необхідне для дитини. Діти не завжди акуратні, тому дорога шкіра ризикує бути зіпсованою з необережності.

Вибираємо односпальне ліжко - критерії, що заслуговують на увагу

Основних критеріїв лише три – це розмір, матеріали, дизайн. Матеріали по важливості лідирують, коли модель підбирається для дитини. Бажано виключити з інтер'єру дитячої кімнати предмети, для яких використовувалося штучна сировина. Дерево, МДФ та метал - тільки ці матеріали гарантують екологічну безпека, оскільки у їх складі мізерний відсоток синтетичних компонентів (це лаки, фарби, просочення). Дизайн меблевої конструкції та всього інтер'єру кімнати мають гармоніювати. Дитячі матраци за розмірами повинні відповідати спальному місцю ліжка. Небажано наявність великих зазорів між матрацом та корпусом.

Дата: неділя, 17 квітень 2016   Переглядів:  108