Сучасний ринок меблів для спальні настільки різноманітний, що зазирнувши в каталог ліжок, покупці нерідко просто губляться на момент вибору. Складнощі виникають як через різноманітність дизайнерських рішень, так і через велику кількість використовуваних виробниками матеріалів тощо. Щоб купити ліжко, яке по максимуму відповідає вашим вимогам, необхідно знати основні відмінності та особливості цих меблів.

Ліжка - види та особливості

Розмір має значення

Насамперед розрізняються ліжка габаритами. Найменші з них – дитячі та підліткові. Потім йдуть односпальні, полуторні, двоспальні. В основу класифікації моделей для дорослих покладено ширину спального місця. У односпальних вона дорівнює 80-100 см, у полуторних - 120-140 см, у двоспальних - 160-180 см. Що стосується довжини, то її показники приблизно однакові, і складає вона 190-200 см. Майже кожен інтернет магазин меблів пропонує конструкції нестандартних розмірів, призначених для людей повних і особливо високих. Вибираючи модель за розмірами, враховуйте і фізичні особливості того, для кого вона призначається, та параметри приміщення.

Матеріали - чому віддати перевагу

  1. Натуральні. Якщо фінанси дозволяють, то краще придбати ліжко з матеріалів натурального походження. Представлені кількома варіантами - деревина та метал. Їх відрізняє екологічна чистота, відмінна міцність, надійність. До натуральних матеріалів відноситься і МДФ. Пресована плита так само безпечна для здоров'я, як цільна деревина та метал, але за міцністю незначно їм поступається.
  2. Штучні. Це матеріали у вигляді пресованих плит – ДСП. У їхньому складі крім деревних стружок і тирси є формальдегідні смоли. Відповідальні виробники строго контролюють співвідношення синтетичних та штучних компонентів, тому їхня продукція безпечна. Переваги плит в низької вартості, завдяки чому купити ліжко з цих матеріалів за коштами кожному. Меблі досить надійні, так як ДСП добре утримують цвяхи і шурупи, що використовуються для скріплення елементів конструкції.

Перелічені матеріали використовуються для корпусу та основи. Працюють меблярі і з оббивними тканинами, шкірою та еко-шкірою. Ними драпіруються узголів'я, основи та інші елементи меблів.

Особливості конструкції - що пропонують виробники

Заглянувши у каталог ліжок, можна побачити моделі наступних видів:

  • Класичні. Моделі з традиційним дизайном для ліжок. Можуть бути з ніжками чи без них. Спинки дерев'яних моделей можуть бути рівними або з різьбленням (якщо конструкція з дерева).
  • З підйомними механізмами. Спрощують процес зберігання постільної білизни, заощаджують простір. Ніша для постільних речей складає з ліжком єдине ціле.
  • М'які. Їх відрізняє наявність драпірування, м'які лінії, об'ємні форми.
  • З м'яким узголів'ям. Вони красиві, зручні і для сну, і для різних занять у сидячому положенні – читання, перегляду відео тощо.
  • Двоярусні ліжка. Частіше їх купують для дітей та підлітків, які є погодками. Нерідко заглядають в інтернет-магазин власники хостелів та недорогих готелів, щоб придбати ліжка з двох ярусів для своїх клієнтів.

Дата: Четвер, 14 Квітня 2016   Переглядів:  101