Ринок вторинного житла переважно представлений старими квартирами досить скромних розмірів. Та й сучасні архітектори, і забудовники не поспішають пропонувати просторі варіанти житла за бюджетною та доступною вартістю. Чи можна знайти вирішення питання раціонального та практичного облаштування будинку, щоб обійтися без захаращення невеликих приміщень?!

З досвідом приходить усвідомлення того, що комфорт та затишок не настільки залежать від загальної площі житла, наскільки прийнято думати. Навіть велику і простору квартиру можна так змусити меблями та предметами інтер'єру, що вони здаватимуться тісними і не комфортними. І в той же час, грамотно розставивши меблі та зробивши правильні акценти, невелику квартиру можна перетворити на зручне по-справжньому житло, де немає відчуття нестачі свободи та простору.
Як правильно вибрати меблі в невелику квартиру можуть підказати секрети ергономічного облаштування житла та деякі дизайнерські «фішки». Щоправда, варто відразу запам'ятати, що громіздкі меблі та скромна площа – поняття несумісні.

Модульні меблі Bolden BRW

Модульні меблі Bolden BRW

Можливість трансформації багатьох типів меблів дозволяє вільно маніпулювати обсягами. Так, диван можна перетворити на дворівневе ліжко, а складний стіл у зібраному вигляді може бути чудовим місцем для зберігання комплекту стільців. Найраціональніше купити меблі, що володіють компактними розмірами та механізмами трансформації. Така покупка буде особливо актуальною в тих ситуаціях, коли одне приміщення доводиться використовувати на всі випадки життя. 

Зекономити місце допоможе і меблі, що складаються в плоскі конструкції, моноблоки або організовані за принципом матрьошки. Це найпростіший спосіб зайняти мінімум місця та заощадити простір. Крім того, складні меблі нерідко можуть нести додаткове функціональне навантаження. Наприклад, столи або консолі можуть бути обладнані певною кількістю шухляд або полиць.

Модульні меблі Jang чорний (Crater) BRW<

Модульні меблі Jang чорний (Crater) BRW

Вдалою альтернативою класичним меблевим стінкам та гіркам стануть елегантні наскрізні стелажі з дерева чи металу. Завдяки наскрізній конструкції вони візуально зроблять приміщення більш об'ємним, а при необхідності, частину з них можна закрити матовим склом. Звичним шифоньерам краще віддати перевагу шафам-купе, обладнаними або дзеркальними розсувними дверцятами, або складними за принципом гармошки. Адже звичайні відчинені дверцята істотно крадуть простір.

Але головна проблема маленьких квартир полягає у нестачі місця для складання та зберігання різноманітних господарських дрібниць, побутових пристроїв та речей. Сьогодні в будь-якому типі меблів можна знайти шухляди та полиці, вбудовані в узголів'я, підлокітники, під сидіння або стільниці. Вони чудово доповнюють не безмежні можливості шаф-купе, ніш та комор.

В умовах невеликих квартир вигадати необхідні квадратні метри допоможе меблі на замовлення, які зазвичай ідеально вписуються у вихідне планування житла, враховуючи всі його геометричні особливості. Часто меблі за індивідуальним проектом здатні не тільки розширити простір, але й скоригувати будівельні огріхи.
Перш ніж замовити меблі для маленької квартири, варто звернути увагу на можливі кольорові рішення. Найкраще, якщо вони будуть світлих, спокійних відтінків, які візуально сприймаються легше і створюють відчуття простору та свободи.

Дата: п'ятниця, 02 серпень 2013   Переглядів:  59