Матраци зараз мають досить складну структуру. Для того, щоб задовольнити будь-яку потребу покупця, фабрики застосовують при виготовленні різні типи пружинних каркасів, а також матеріали, що вражають своєю різноманітністю. У цій статті ми постараємося розібратися у всіх тонкощах кожного компонента, що дозволить Вам зробити правильний вибір.

Пристрій матраца

Пружинні блоки

Основною частиною матраца є пружинний блок, який відрізняється в першу чергу за типами:

  • «Bonnel» (Боннель) - найпростіший вид пружинних блоків, які використовуються для недорогих видів матраців. Вважається застарілою конструкцією, яка здатна забезпечити необхідний ортопедичний ефект. Це з тим, що це пружинні елементи мають між собою жорстку зв'язку і що неспроможні підлаштовуватися під тіло людини.
  • Pocket spring(незалежний пружинний блок) використовується в сучасних ортопедичних матрацах. Перевага таких пружин у тому, що вони працюють незалежно один від одного. За рахунок чого кожна пружина окремо підлаштовується під вигин Вашого тіла. Такий пружинний блок складається з окремих пружин, одягнених у спеціальні чохли з матерії.
    При виборі пружинного незалежного блоку варто звертати увагу на кількість пружинних елементів в кожному квадратному метрі. Чим більше таких пружин, тим краще ортопедичний ефект. У найпростіших матрацах на кожному кв. метрі розташовується від 256 до 300 пружин, в решті – набагато більше.
    Перевагою такого блоку є те, що обмежень на вагу сплячої людини немає, тому її можна купувати як для худеньких людей, так і для огрядних. Незалежний пружинний блок зараз є одним із найпопулярніших основ для ортопедичних матраців.

внутрішній блок матраца з піни

Безпружинні матраци

У них, як видно з назви, не використовуються пружинні блоки. Як основа може бути використана кокосова койра (кокосове волокно) або штучний і натуральний латекс. Найчастіше перевагу такому матрацу віддають люди, які мають значну вагу.

Наповнювачі для матраців

Наповнювачі мають велике значення у жорсткості матраца. Якість наповнювача відбивається на термінах служби, а також зручність експлуатації. Розглянемо кожен наповнювач окремо:

  • Пінополіуретан є штучним сучасним матеріалом. Перевагою використання такого наповнювача є довговічність, екологічність та чудове співвідношення ціни та якості. Найчастіше такий наповнювач застосовується в матрацах економ-класу.
  • Періотек (струттофайбер) є екологічно чистим матеріалом, що складається зі штучних та натуральних матеріалів: 20% вовни та 80% поліуретану.
  • Натуральний латекс – містить винятково натуральні компоненти. Перевагою такого матеріалу є його довговічність, висока анатомічність, еластичність та гіпоалергенність.
  • Штучний латекс –створений штучним шляхом, як аналог натуральному. Даний матеріал є також екологічно чистим, але має більшу жорсткість, ніж натуральний. Досить часто штучний латекс застосовується як основа в матрацах без пружинних блоків.
  • Латексована кокосова койра є натуральним матеріалом, що має значну жорсткість, пружність і міцність. До того ж він не викликає алергічних реакцій та досить довговічний. Найчастіше такий матеріал застосовується при виготовленні безпружинних та жорстких матраців.
  • Льоноджутова повсть, при виготовленні даного натурального матеріалу використовується джутові та лляні волокна, які просочуються латексом. Найчастіше застосовується як захисний шар для більш м'яких компонентів, що використовуються в матраці.
  • Спанбонд є штучним сучасним матеріалом, що застосовується як захисний шар наповнювачів від зносу.
  • Вовняне полотно – натуральний матеріал, який використовується як утеплюючий прошарок. Має чудові дихаючі і теплоізолюючі властивості. На матраці з таким прошарком дуже приємно спати в холодні зимові вечори.

Чохол

Не менш важливим елементом у матраці є чохол, який може бути виготовлений як із натуральних матеріалів, так і зі штучних. Іноді чохол проходить спеціальну обробку, що посилює гіпоалергенні властивості тканини.

Дата: неділя, 11 липень 2010   Переглядів:  199