Не секрет, що повноцінний відпочинок багато в чому залежить від того, на якому ліжку ми спимо. Якщо вибрати ліжко неправильно, то навряд чи можна буде після сну на ньому повністю відчути себе відпочилим і бадьорим. Також малоймовірно відчути повне розслаблення, проводячи час на некомфортному ложі. Крім того, при виборі, наприклад, двоспального ліжка, не можна не брати до уваги переваги вашої другої половинки. Адже хтось любить спати на м'якшому ліжку, а хтось може повноцінно відпочити лише на ліжку із жорстким матрацом. Відмінно, якщо ваші смаки збігатимуться.

Вибираємо двоспальне ліжко

На сучасному ринку меблевої продукції запропоновано величезну різноманітність ліжок, серед якого легко загубитися, тим більше і різниця цін теж велика, через що з вибором визначитися буває дуже непросто. Давайте розбиратися разом, на чому потрібно загострювати увагу в першу чергу.

Основні критерії, на які потрібно орієнтуватись при виборі двоспального ложа

  • ліжко повинне складати по ширині не менше 140 сантиметрів з розрахунку по 70 сантиметрів на кожного. Якщо ліжко буде вужче, то вам буде дуже тісно та незручно. А в тому випадку, якщо ваш партнер трохи повніше середньостатистичної людини, то і ширина ліжка має бути, відповідно, більшою;
  • ідеальна довжина ліжка становить суму зростання плюс 10 - 15 сантиметрів, що дозволяє не торкатися спинок ліжка в процесі сну чи відпочинку;
  • при вимірі висоти ліжка потрібно пам'ятати, що найоптимальнішою буде така висота, при якій, якщо ви присядете на ліжко, ваші ступні вільно торкатимуться підлоги;
  • краще купувати ліжко з новим ортопедичним матрацом;
  • пам'ятайте, що приблизний термін служби звичайного ліжка становить близько 10 років. Якщо ліжком користується людина, що має велику вагу, то цей термін скорочується до 5 - 7 років. Не потрібно чекати, поки ліжко зовсім розвалиться, а після закінчення терміну служби краще придбати нове. Через знос матраца та конструктивних деталей ліжка можуть розвиватися проблеми зі здоров'ям хребта, а також порушення сну.

Це найголовніші вимоги до ліжок. Все інше – ваші уподобання та додаткові функції, які пропонуються на ваш вибір. Наприклад, обладнання ліжка висувними шухлядами або додатковими поличками дозволить, заощадивши простір, розмістити в ящиках якісь речі, одяг, домашній текстиль, а на полицях – світильники, книги та інші дрібниці, використавши полиці як тумб. Існують моделі ліжок, обладнані вбудованими аудіосистемами, що дозволить у будь-який час слухати улюблені композиції. Також у ліжко можуть бути вбудовані інші пристрої на ваш смак.

Людей із творчою натурою, можливо, зацікавлять ліжка нестандартних форм. Класичний, прямокутний варіант, звичайно, стане в будь-якому приміщенні, але зараз дуже популярними стають ліжка незвичайних, незвичних форм. Наприклад, круглі або м'які ліжка. Хоча тут таїться невелика каверза. Підбираючи такі варіанти, потрібно обов'язково прилягти удвох у ті положення, в яких спите, і перевірити, чи підійде вам такий варіант. Часто такі ліжка стають незручними тим, що з них звисають ноги та руки, що вкрай не комфортно. При цьому ліжко круглої форми та місця багато займе у приміщенні. Іноді виходом може стати покупка овального ліжка.

Також важливо, що при виборі ліжка слід звернути увагу на матрац, який повинен бути міцним і зносостійким, і тій жорсткості, яка підійде обом. Ортопедичні матраци діляться на два загальні типи, що відрізняються один від одного наявністю пружин: пружинні та безпружинні.

Показником якості пружинного матраца вважається кількість витків у пружини. Найбільш поширені моделі з безперервним пружинним плетенням та пружинами в 4 або 5 витків. Якщо ж вибрати матрац із незалежними пружинами на 7 - 9 витків, то можете навіть розраховувати на ортопедичний ефект.

Другий тип матраців зазвичай має різні види наповнювачів, якими вони і відрізняються. Це може бути поролон, латекс, кокосове волокно, а також кінський волос і навіть морські водорості. Такі матраци вважаються ортопедичними. Перевагою їх, на відміну від пружинних колег, є відсутність пружинного скрипу та шуму під час експлуатації. Але й ціни на такі матраци, відповідно, будуть вищими.

Отже, при виборі ліжка можна і навіть потрібно без сорому прилягти на нього, повернутись на бік, сісти на край, спробувати дотягнутися до полиці, що входить до комплекту, перевірити, чи зручно вам буде. Краще зробити це відразу, ніж потім шкодувати про витрачені гроші.

Дата: четвер, 04 липень 2013   Переглядів:  93